Programmid

Teeme ise teatrit

Gruppidele, Gümnasistid, Täiskasvanutele

Oleme romaani „Tõde ja õigus“ põhjal valminud ja Vargamäel mängitud etendustest välja valinud stseenid, mida programmis osalejad saavad üksteisele ette kanda. On nii tõsisemaid kui ka humoorikamaid tekste, mille abil kehastuda Andreseks, Pearuks, Krõõdaks, Mariks, Jussiks või mõneks teiseks tegelaseks.

30 - 50 min 1,50 € / osaleja
Vanus 16+

Vihjemäng

Gümnasistid, Täiskasvanutele
„Tõest ja õigusest“ inspireeritud maastikumäng. Muuseumi territooriumil ringi liikudes tuleb kokku koguda 10 sõna, millest moodustub A.H. Tammsaare tsitaat. Sobib ekskursioonil kuuldu kinnistamiseks.
30 min 1,50 € / osaleja
Vanus 16+

Vargamäe seitsmevõistlus

Gruppidele, Gümnasistid, Lastele, Põhikool, Täiskasvanutele
Teatevõistlus paneb proovile võistkonna osavuse ja koostöövalmiduse. Alade seas on näiteks looga alt läbi pugemine, kaelkookudega vee kandmine, muna kandmine.
20 min 1,50 € / osaleja
Vanus 6+ alates 14 osalejat

Laste mängud ja tegemised 150 aastat tagasi

Gruppidele, Lastele

Taluelust inspireeritud tegevusprogrammis rändavad lapsed ajas tagasi ning elavad karjalapse elu, mis algas vanasti üsna varakult. Päeva mahtus loomade valvamine, karjapasuna puhumine ning muidugi põnevad mängud.

45 min 1,50 € / osaleja
Vanus 6+ alates 12 osalejat

Ühisprogramm Eesti Ringhäälingumuuseumiga: valmib kuuldemäng "Tõe ja õiguse" I osa põhjal

Gruppidele, Gümnasistid, Täiskasvanutele

A.H. Tammsaare muuseumis Vargamäel tutvustame kirjaniku sünnitalu ja 19. sajandi II poole taluelu ja olustikku. Räägime Vetepere küla sootaludes elanud inimeste saatustest, romaani "Tõde ja õigus" I osa  tegelaskujudest ning otsime paralleele kirjaniku sünnitalu ja selle lähiümbruse reaalse eluga (kestus 1,5 h).
Eesti Ringhäälingumuuseumis antakse ülevaade Raadioteatri ajaloost, kuulete näiteid kuuldemängudest ning salvestate lühikuuldemängu "Tõe ja õiguse" I osa põhjal, olles ise näitlejad, lavastajad ja helikujundajad. Valmis kuuldemäng jääb programmis osalejatele. (kestus 1,5 h)
Sõit Tammsaare muuseumist Vargamäelt Eesti Ringhäälingumuuseumisse kestab 45 minutit.

5 h 8 € / osaleja
Vanus 16+ kuni 45 osalejat

Eesti rahva riietumistavad 19. sajandi II poolel

Gruppidele
Taluperedes tehti suur osa riietest ise valmis, kasutades endal olemasolevat toorainet. Argipäevariided olid tuhmimate värvidega, peoriided erksamates toonides. 19. sajandi II poole eesti rahva riietumistavade tutvustamisel kasutatakse näidistena Järva-Madise kihelkonna mehe ja naise rahvarõivaste komplekte. Rõivaste loomisel on kasutatud esivanemate töövõtteid, tikkimist, käsitsi kangaste värvimist.
Rahvariiete komplektid valmisid Leader projektitoetuse kohaliku tegevusgrupi JAP abiga.
45 min kokkuleppel
Vanus 6+

Pulmatraditsioonid Vargamäel

Täiskasvanutele

Pulmaprogramm sisaldab traditsiooniliste pulmakommetega tutvumist ning pruutpaari või pulmakülaliste proovile panekut. Pakutavate tegevuste hulgas on näiteks mitmesuguste talutööde proovimine, põlletamine, tanutamine, pulmaoksjon, pulmakohus, nime põletamine, kiikumine, paela punumine.

Programmid ja maksumus on kokkuleppel

Teatrietendus "Kuidas kaevata kraavi?"

Gruppidele, Gümnasistid
Pakume koostöös Paide Teatriga muuseumis kooligruppidele mõeldud (gümnaasiumi aste) teatrietendust kevaditi ja sügiseti. 2019ndaks aastaks on etendus väljamüüdud, taas saab etendust tellida 2020nda aasta maikuuks.

Tammsaare on korraga kraavihall ja kraav. Pikk ja sügav kraav keset Eesti lugu. Me kõik teame ja tunneme seda kraavi, aga vahel tundub ta nii lai ja sügav, et mitte ei julge üle hüpata. Seepärast toobki 
Paide teater Vargamäe muuseumis publiku ette lavastuse “Kuidas kaevata kraavi?”. Pärast sellel motivatsioonikoolitusel osalemist on igast kraavist üle kargamine kukepea!
Lisainfo: https://www.vargamae.ee/et/sundmus/kuidas-kaevata-kraavi/
45 min Küsi pakkumist
Vanus 16+ 40-85 osalejat

Vanarahva jõulukombed

Gruppidele, Lastele, Täiskasvanutele

Tutvustame vanarahva jõulukombeid, mänge ja ennustusviise, väärtustades külastusgruppide koostegemist ja koosviibimist. Vanarahva jõulukommete tutvustamisel saavad osalised meisterdada, mängida ja ennustada. Kahetunnine programm annab teadmisi ja oskuseid teistmoodi jõulude tähistamiseks.

3.-21. detsember (2h)
Vanus 6+ alates 25 osalejat

Uudiskiri

Avatud

Sügis-talvel 15. septembrist 14. maini
K-P kell 10-15
Kevad-suvel 15. maist 14. septembrini
T-P kell 11-18
Riigipühadel on muuseum suletud.

Piletihinnad

Täiskasvanule4 €
Sooduspilet (õpilane, üliõpilane, pensionär) 3 €
Perepilet8 €
Vaata täpsemat hinnakirja siit.

Kontakt

SA A.H. Tammsaare Muuseum Vargamäel
Vetepere küla Järva vald Järvamaa 73416 
+372 5340 0637 (Info)
+372 5340 3461 (Grupid)
muuseum[ät]vargamae.ee