Info õpetajale

Igal aastal korraldame muuseumis erinevaid sündmusi, millest on ka kooliõpilastel huvitav osa võtta. Lastekaitsepäevad pakuvad huvitavaid tegevusi algklassilastele. Tammsaare mälestuspäeval on kindlasti huvitav osaleda Tammsaare-huvilisel gümnaasiuminoorel. Kodu-uurimispäevadest on muuhulgas osa võtnud põhikooli õpilased.

Vargamäe kevadhooaeg 2018
2018. aasta on pühendatud sünnipäevadele – tänavu möödub 140 aastat kirjanik Anton Hansen Tammsaare sünnist ja 100 aastat Eesti Vabariigi sünnist. Selle tähistamiseks kutsume koole ja klasse veetma terve päev Vargamäel. Koostöös Rummusaare Puhkekeskusega pakume seikluslikku ja kirjanduslikku ööbimisega klassiekskursiooni, täpsem info lisandub peatselt. Ekskursioonidele pakub lisaväärtus uudne näitus “Igale ühele oma Tammsaare”, kus on haaratud kõik meeled: kompimine, maitsmine, haistmine, nägemine, kuulmine. Huvitavaid fakte leidub igas vanuses õpilastele. Vaata lisaks: näitus: “Igale ühele oma Tammsaare”.

Vargamäe sügishooaeg 2017
Sügishooajal tutvustasime gruppidele uut programmi: “Mäe talu otsib peremeest”, mis andis võimaluse harjutada tööintervjuud teises ajastus. Kooliõpilased õppisid tundma Andrest, Pearut ning teisi “Tõe ja õiguse” tegelasi. Programm on mõeldud kirjanduse ja ühiskonnaõpetuse tunni läbiviimiseks. Lisaks võeti endiselt osa “Vihjemängu”, „„Tõe ja õigusega“ Vargamäelt kuuldemängu“, „Teeme ise teatrit“ ja teistest programmidest.

Koostöös Järvamaa emakeele ja kirjandus õpetajatega valmisid töölehed, mida õpilased muuseumis iseseisvalt täita saavad. Töölehed on erinevatele vanuserühmadele, 5.-8. klass, 9.-12. klass, ning  õpetaja saab valida vastavalt sellele, milline on muuseumi külastamise eesmärk ning õpilaste tase. Küsimused koostasid Jüri Kaugerand, Janne Palu, Averonika Beekmann ja Anne Kivimäe.

Tööleht 5.-8. klass
Tööleht 9.-12. klass
Seminar A.H. Tammsaare romaani “Tõe ja õiguse” kohta. Seminari saab muuseumis läbi viia karjatallis asuvas õppeklassis.Täpsem info kristi[at]vargamae.ee

A.H Tammsaare muuseum

Uudiskiri

Avatud

Sügis-talvel 15. septembrist 14. maini
K-P kell 10-15
Kevad-suvel 15. maist 14. septembrini
T-P kell 11-18
Riigipühadel ja 31. detsembril on muuseum suletud.

Piletihinnad

Täiskasvanule4 €
Sooduspilet (õpilane, üliõpilane, pensionär) 3 €
Perepilet8 €
Vaata täpsemat hinnakirja siit.

Kontakt

SA A.H. Tammsaare Muuseum Vargamäel
Vetepere küla Järva vald Järvamaa 73416 
+372 5340 0637
+372 3859 020
muuseum[ät]vargamae.ee