22. aprill 2017

Vestlusring teemal Usk ja kultuur

Tammsaare on öelnud, et kavatses kirjutada romaani, kus I osa  kujutaks võitlust maaga,  II osa võitlust jumalaga, III osa võitlust ühiskonnaga, IV võitlust iseenda ja oma eluõnnega ning V osa alistumist (resignatsiooni) kuid kuna ükski neist võitlustest pole võimalik muidu, kui võidelda samal ajal kõikide võitlustega, siis on kõiki võitlusi igas romaanijaos kirjeldatud.
Usul ja jumalal on romaanis “Tõde ja õigus” oluline roll – Vargamäe Andres tunneb end Hiiobina, kes kaebab Jumalale oma muresid ja meeleheidet, Indrekul tekib jällegi raev jumala vastu ja ta kuulutab Jumala surnuks. Usk oli moraali hoidja.
Väidetavalt on tänapäeva Eesti üks kõige vähemusklikemaid riike, kuid ometigi usub eestlane mingis vormis kõrgema jõu olemasolusse. Mis hoiab tänapäeval meie moraali? Kui palju on usk seotud traditsioonide hoidmisel? Mis funktsioon on kirikul tänapäeval? Kas ja kus on ühine puutepunkt kirikul ja tänapäeva ühiskonnal?
Nendel teemadel vestlevad 22. aprillil kell 13 Vargamäe karjatallis Eesti Akadeemilise Teoloogia Seltsi esimees Urmas Nõmmik, Järva praostkonna praost Teet Hanschmitd ja kohaliku kogukonna eestvedaja ning Järva-Madise koguduse liige Aune Suve-Kütt.

A.H Tammsaare muuseum
Järva-Madise kirik

Uudiskiri

Avatud

Sügis-talvel 15. septembrist 14. maini
K-P kell 10-15
Kevad-suvel 15. maist 14. septembrini
T-P kell 11-18
Riigipühadel on muuseum suletud.

Piletihinnad

Täiskasvanule 5 €
Sooduspilet (õpilane, üliõpilane, pensionär)  4 €
Perepilet 10 €
Vaata täpsemat hinnakirja siit.

Kontakt

SA A.H. Tammsaare Muuseum Vargamäel
Vetepere küla Järva vald Järvamaa 73416 
+372 5340 0637 (Info)
+372 5340 3461 (Grupid)
muuseum[ät]vargamae.ee