Üritused

03/08/2018 Etendus

“Kõrboja perenaine” on Kõrboja naiste saatuse lugu – Anna, Eevi ja Madli lugu. Kõrboja väljadel laulavad valmivad viljad, Kõrboja kari kosub ja kannab kaela, kuid Kõrboja peremees on vana ja väsinud. Viimases hädas pöördub ta oma ainsa tütre poole: “Saagu sinust uus Kõrboja perenaine!” Aga perenaine vajab ka peremeest. Olgu või ühesilmset. Kõrboja Anna teab seda. Nõnda on kombeks. Nõnda peab. Sest muidu vaadatakse Kõrbojale viltu. Peremehed ei saa kanda seelikuid. Nõnda oli see sada aastat tagasi ja nõnda on see ka praegu. Eelarvamused ei hävi aastatega ega põle tules. 

Kuusiku Eevi teab, et Katku Villu teda armastab. Teda ja tema poega. Eevi teab, et elu on raske. Eevi teab veel paljusid asju, aga ühte ta ei tea. Eevi ei tea, et Kõrboja Anna on oma valiku teinud.  Kõrboja vana Madli näeb kõike, aga vaikib. Madli teab, et õnne võib leida vaid siis, kui kõnnid oma valitud teed lõpuni. Aga Madli rajad on rohtunud ning Madli võib vaid vaikides tagasi vaadata. 

Näidendi "Kõrboja perenaine" aluseks on Urmas Lennuk valinud Tammsaare romaani "Kõrboja peremees" ning kirjutanud näidendi just lavastaja Vallo Kirsile ja Ugala teatri näitlejatele. Laval üle 30 näitleja.

Sel suvel viimast korda!

Poolteist tundi enne "Kõrboja perenaise" etenduse algust toimub huvilistele muuseumi ringkäik. Tutvustatakse Tammsaare-Põhja talu ning räägitakse "Kõrboja peremehe" ja "Tõe ja õiguse" valmise lugu. Ringkäik maksab 4 €, sooduspilet 3 €. Kestab u 1 h. Registreerimine: muuseum@vargamae.ee.

16/07/2018 Üritus
Ootame sind 16. juulil kell 19 Vargamäele joogat tegema!
(Lisainfo: https://www.facebook.com/events/406174779877441/)

Pop-up jooga juhendajad Triin Jalast ja Kristi Kirss tutvustavad sulle jooga olemust, kasulikkust ning jagavad oma kogemust, kuidas on see vapustav hobi nende elu muutnud. Juulis ja augustis on nad võtnud eesmärgiks sõita ringi ning külastada Järvamaa erinevaid piirkondi.

Tule, kui sooviksid uut kogemust. Tule, kui arvad, et jooga on lihtne. Tule, kui sulle tunduvad asendid keerulised. Oodatud on nii algajad kui ka edasijõudnud joogasõbrad, nii mehed kui naised, noored ja eakamad, võid ka pere pisemad kaasa võtta!

Pooleteise tunni jooksul tugevdame lihaseid, arendame paindlikkust ning harjutame meele kontrollimist. Treeningu esimesel poolel teeme ashtanga harjutusi või vinyasa flowd ning teisel poolel pikemaid yin venitusi. Esimese poole poosid sobivad ka neile, kes soovivad, et trenn viiks pulsisageduse kõrgemale ja paneks higistama. Yin joogas hoitakse poose pikemalt, et lõdvestada lihaseid ning parandada kõõluste, liigeste ja sidekoe vereringet.

Joogatundi tulles pane selga mugavad riided, võta kaasa matt ning (fliis)tekk. Sinu panus 2 €.

Kes me oleme?
Triinu ja Kristi pani joogast vaimustuma suurepärane joogaõpetaja Pamela Maran, kelle käe all on õpitud joogat sügavuti tundma. Praktika juures meeldib neile selle mitmekülgsus ja sobivus igale inimesele. 

Miks tulla?
Sa ei pea olema super painduv, et hakata tegelema joogaga, sest painduvus ei ole eeldus, vaid on suure pühendumuse tagajärg! 

Sa ei pea olema 10aastane, et hakata joogaga tegeleme, õige alustamise aeg on just praegu. Jooga aitab rahustada meelt, tuues sind ära argipäeva murede juurest ning samal ajal mõjub hästi sinu kehale.

Pop-up jooga kava:
Albu Vargamäe 16.07
Peetri spordisaal 18.07
Järva-Jaani kultuurimaja 19.07
Imavere rahvamaja 25.07
Roosna-Alliku mõis 1.08
Koeru kultuurimaja 8.08
Koigi mõis 15.08
Ambla kultuurikeskus 22.08

Ole kohal, ole hetkes!
Namaste!
12/06/2018 Näitus
Näitusega "Igale ühele oma Tammsaare" avatakse Anton Hansen Tammsaare vähem tuntud pool. Paljud ei tea, et Tammsaare lemmikpill oli viiul, talle meeldis jahil käia ning ta õppis õigusteadust. Näitusel saab ülevaate sellest, kuidas Tammsaare elukäik, huvid, iseloom ja tugev töötahe on aidanud luua mitmetahulisi teoseid ja kujundanud kodanik Antonist kirjanik Tammsaare. Lisaks kirjaniku huvidega tutvumisele, on haaratud kõik meeled: kompimine, haistmine, maitsmine, kuulmine, nägemine.

Näitus on pühendatud Anton Hansen Tammsaare 140ndale sünniaastale ja jääb avatuks 2018. aasta lõpuni.


30/01/2018 New Event Type Name
30. jaanuaril 1878 sündis Tammsaare-Põhja tallu neljanda pojana tulevane kirjanik Anton Hansen Tammsaare.

2018. aastal tähistavad Tammsaare muuseum Vargamäel ja Tallinna Kirjanduskeskus Anton Hansen Tammsaare 140. sünniaastapäeva. Lisaks tähistavad ka mõlemad muuseumid juubelit - Vargamäe muuseum 60 ja Tallinna Kirjanduskeskuse A.H. Tammsaare muuseum 40. Sündmuste tähistamiseks korraldatakse mitmesuguseid üritusi.

Kultuurikava üritustest Vargamäel

  • 27. jaanuar. 38. Tammsaare rahvamatk marsruudil Järva-Madise vallamaja juurest Vargamäele. Peakorraldaja Malle Lomp.
  • 02. veebruar. 15. võistulugemine "Hansenist Tammsaareni" Albu mõisas. Peakorraldaja Enda Trubok. Loe edasi...
  • 1. märts. Tammsaare 140. Näituse "Igaühele oma Tammsaare" avamine.
  • 21. aprill. Seminar "Kultuur ja maastik"
  • 19. mai. Muuseumiöö "Öös on pidu". Laste varrude ehk ristsete tähistamine.
  • 20. mai. Järvamaa folklooripidu "Suvisted Veteperes". Eestvedaja Kaja Kraav.
  • 25. mai. Järvamaa laulu- ja tantsupeo tule süütamine Vargamäe Kultuurihiies.
  • 3.-4., 9.-11., 16.-18., 24.-25. august. Ugala teatri etendus "Kõrboja perenaine". Poolteist tundi enne etenduse algust on ringkäik, mis tutvustab muuseumit ning "Tõe ja õiguse" ja "Kõrboja peremehe" saamislugu. Loe edasi...
  • 1.-21. detsember. Jõuluprogramm "Jõulud Vargamäel". Jõulude tähistamine vanarahva kommete kohaselt. Kohaldatav erinevatele vanusegruppidele ja seltskondadele. Ettetellimisel.
  • 16. detsember. Perepäev "Jõulud Vargamäel".
* Kava on veel täiendamisel.

Täname koostöö eest: ERR, Coop Eesti Keskühistu, Rahva Raamat, Tammsaare ja Vilde Sõprade Selts, Tallinna Kirjanduskeskus.

Uudiskiri

Avatud

Sügis-talvel 15. septembrist 14. maini
K-P kell 10-15
Kevad-suvel 15. maist 14. septembrini
T-P kell 11-18
Riigipühadel ja 31. detsembril on muuseum suletud.

Piletihinnad

Täiskasvanule4 €
Sooduspilet (õpilane, üliõpilane, pensionär) 3 €
Perepilet8 €
Vaata täpsemat hinnakirja siit.

Kontakt

SA A.H. Tammsaare Muuseum Vargamäel
Vetepere küla Järva vald Järvamaa 73416 
+372 5340 0637
+372 3859 020
muuseum[ät]vargamae.ee