Loome sinu abiga muuseumisse uue püsinäituse

Vargamäe on koht, kus elasid meie tähtsaima kirjandusteose prototüübid oma päris elu. Siin keskkonnas saavad kokku ajaloolised ehitised Tammsaare sünnikoduna jäänukitena, mis kannavad endas 19. sajandi hõngu, ja eepiline loodusmaastik, mida saab nautida jalutuskäigul vaatlus- ja mõtluspause tehes. Siin on stiilipuhas 20. sajandi alguse elumaja. Vargamäe on paik, kuhu tulla oma juuri leidma ning oma lugu kirjutama. Vargamäe on fiktsioon ja reaalsus ühes tervikus, kuhu saab ikka ja jälle naasta, nagu Tammsaare oma ”Tões ja õiguses”. Meie nägemuses on Vargamäe heade jutustuste ja lugude sünnipaik ka tulevikus, meie kirjandusliku mõtte treeningrada ja eksamilava. Vargamäe on meie iseolemise ruum.

TEOSTAMISEL: peamaja siselahendused (videoklippide loomine (neli aastaaega), ekraanid, vitriinid, kapid, remonttööd, sisekujundus), välislahendused (tekstide väljatöötamine kaasates kirjanikke, heliklipid tunnustatud Eesti näitlejatega, maamärgid), digilahendused.

AITÄH, et väärtustad Vargamäed!

Vaata lähemalt, mida saab toetada.

Vargamäe on moodsast rahvusmõttest kantud värske loomingu sünnipaik. Paik, kuhu tulla oma juuri leidma ning oma enda lugu kirjutama. 
  • Lubame, et loome lastele kaasaegseid, kirjanduslikke ja arendavaid mänge, millesse kohapeal seigelda. Teeme iseseisva muuseumikülastuse ka peredele põnevaks. 
Tammsaare väljamäe on rahvuslik pühapaik, kus tõelus ja väljamõeldis on jäädavalt läbipõimunud.
  • Lubame, et pakume uuel külastusrajal “Tõe ja õiguse” ning perekond Hansenite lugu elamusrännakuna. Selleks on vaja: luua atraktiivsed tekstid koos kirjanikega, heliklippide salvestamist, tunnustatud näitlejate hääli loo edasi kandmiseks, maamärke, digilahendusi.

  • Lubame, et loome tingimused vaimse tervise turgutamiseks – iseseisva külastuse mõtlusrännaku.

Tähtis info

SA A.H. Tammsaare Muuseum Vargamäel toetades on Sinu andmed töödeldud ja kaitstud vastavalt meie privaatsuspoliitika reeglitele. Kõiki makseid vahendab Maksekeskus AS.

Uudiskiri

Avatud

Sügis-talvel 15. septembrist 14. maini
K-P kell 10-15
Kevad-suvel 15. maist 14. septembrini
T-P kell 11-18
Riigipühadel ja 31.12 on muuseum suletud.
23.02, 23.12 kella 13ni, 22.06 kella 14ni

Piletihinnad

Täiskasvanule 6 €
Sooduspilet (õpilane, üliõpilane, pensionär)  5 €
Perepilet 12 €
Vaata täpsemat hinnakirja siit.

Kontakt

SA A.H. Tammsaare Muuseum Vargamäel
Vetepere küla Järva vald Järvamaa 73416 
+372 5340 0637 (Info)
+372 5340 3461 (Grupid)
muuseum[ät]vargamae.ee