
Teeme ise teatrit
Oleme romaani „Tõde ja õigus“ põhjal valminud ja Vargamäel mängitud etendustest välja valinud stseenid, mida programmis osalejad saavad üksteisele ette kanda. On nii tõsisemaid kui ka humoorikamaid tekste, mille abil kehastuda Andreseks, Pearuks, Krõõdaks, Mariks, Jussiks või mõneks teiseks tegelaseks.

Vihjemäng

Vargamäe seitsmevõistlus

Laste mängud ja tegemised 150 aastat tagasi
Tammsaare muuseumis Vargamäel avaneb võimalus tutvuda laste tegemiste ja mängudega 150 aastat tagasi. Programm sisaldab muuseumi tutvustust, kus näeb, millistes tingimustes elas talupere ning saab teada, mis olid laste tööd ja milliseid mänge mängiti. Uurime, mis materjalist valmistati esemeid ning õpetame, et mängida saab käepäraste vahenditega ja et loodus on sinu mängumaa.

Ühispakett Eesti Ringhäälingumuuseumiga. Kuuldemäng "Tõe ja õiguse" I osast
Tammsaare muuseumis Vargamäel tutvustame kirjaniku sünnitalu ja 19. sajandi II poole olustikku. Räägime Vetepere küla sootaludes elanud inimeste saatustest, romaani "Tõde ja õigus" I osa tegelaskujudest ning otsime paralleele kirjaniku sünnitalu ja selle lähiümbruse reaalse eluga (1,5 h).
Eesti Ringhäälingumuuseumis antakse ülevaade Raadioteatri ajaloost, kuulete näiteid kuuldemängudest ning salvestate lühikuuldemängu "Tõe ja õiguse" I osa põhjal, olles ise näitlejad, lavastajad ja helikujundajad. Valmis kuuldemäng jääb programmis osalejatele (1,5 h). Sõit ühest kohast teise kestab 45 minutit.

Teatrietendus "Kuidas kaevata kraavi?"
Lisainfo: https://www.vargamae.ee/et/sundmus/kuidas-kaevata-kraavi/
