Programmid

Teeme ise teatrit

Gruppidele, Gümnasistid, Täiskasvanutele

Oleme romaani „Tõde ja õigus“ põhjal valminud ja Vargamäel mängitud etendustest välja valinud stseenid, mida programmis osalejad saavad üksteisele ette kanda. On nii tõsisemaid kui ka humoorikamaid tekste, mille abil kehastuda Andreseks, Pearuks, Krõõdaks, Mariks, Jussiks või mõneks teiseks tegelaseks.

30 - 50 min 1,50 € / osaleja + muuseumi pilet
Vanus 16+

Vihjemäng

Gümnasistid, Täiskasvanutele
„Tõest ja õigusest“ inspireeritud maastikumäng. Muuseumi territooriumil ringi liikudes tuleb kokku koguda 10 sõna, millest moodustub A.H. Tammsaare tsitaat. Sobib ekskursioonil kuuldu kinnistamiseks.
30 min 1,50 € / osaleja + muuseumi pilet
Vanus 16+

Vargamäe seitsmevõistlus

Gruppidele, Gümnasistid, Lastele, Põhikool, Täiskasvanutele
Teatevõistlus paneb proovile võistkonna osavuse ja koostöövalmiduse. Alade seas on näiteks looga alt läbi pugemine, kaelkookudega vee kandmine, muna kandmine.
20-30 min 1,50 € / osaleja + muuseumi pilet
Vanus 6+ alates 14 osalejat

Laste mängud ja tegemised 150 aastat tagasi

Gruppidele, Lastele

Tammsaare muuseumis Vargamäel avaneb võimalus tutvuda laste tegemiste ja mängudega 150 aastat tagasi. Programm sisaldab muuseumi tutvustust, kus näeb, millistes tingimustes elas talupere ning saab teada, mis olid laste tööd ja milliseid mänge mängiti. Uurime, mis materjalist valmistati esemeid ning õpetame, et mängida saab käepäraste vahenditega ja et loodus on sinu mängumaa.

90 min 6 €
Vanus 6+ 12-48 osalejat

Ühispakett Eesti Ringhäälingumuuseumiga. Kuuldemäng "Tõe ja õiguse" I osast

Gruppidele, Gümnasistid, Täiskasvanutele

Tammsaare muuseumis Vargamäel tutvustame kirjaniku sünnitalu ja 19. sajandi II poole olustikku. Räägime Vetepere küla sootaludes elanud inimeste saatustest, romaani "Tõde ja õigus" I osa  tegelaskujudest ning otsime paralleele kirjaniku sünnitalu ja selle lähiümbruse reaalse eluga (1,5 h).
Eesti Ringhäälingumuuseumis antakse ülevaade Raadioteatri ajaloost, kuulete näiteid kuuldemängudest ning salvestate lühikuuldemängu "Tõe ja õiguse" I osa põhjal, olles ise näitlejad, lavastajad ja helikujundajad. Valmis kuuldemäng jääb programmis osalejatele (1,5 h). Sõit ühest kohast teise kestab 45 minutit.

5 h 10 € / osaleja
Vanus 16+ kuni 45 osalejat

Teatrietendus "Kuidas kaevata kraavi?"

Gruppidele, Gümnasistid
Pakume koostöös Paide Teatriga muuseumis kooligruppidele mõeldud (gümnaasiumi aste) teatrietendust kevaditi ja sügiseti. Etendust saab tellida 2021nda aasta kevadeks (aprill-mai).
Lisainfo: https://www.vargamae.ee/et/sundmus/kuidas-kaevata-kraavi/
45 min 10 € / pilet
Vanus 16+ 45-90 osalejat

Vanarahva jõulukombed

Gruppidele, Lastele, Täiskasvanutele
Tutvustame vanarahva jõulukombeid, mänge ja ennustusviise, väärtustades külastusgruppide koostegemist ja koosviibimist. Vanarahva jõulukommete tutvustamisel saavad osalised meisterdada, mängida ja ennustada. Kahetunnine programm annab teadmisi ja oskuseid teistmoodi jõulude tähistamiseks.
3.-21. detsember (2h)
Vanus 6+ alates 25 osalejat

Uudiskiri

Avatud

Sügis-talvel 15. septembrist 14. maini
K-P kell 10-15
Kevad-suvel 15. maist 14. septembrini
T-P kell 11-18
Riigipühadel on muuseum suletud.

Piletihinnad

Täiskasvanule 4 €
Sooduspilet (õpilane, üliõpilane, pensionär)  3 €
Perepilet 8 €
Vaata täpsemat hinnakirja siit.

Kontakt

SA A.H. Tammsaare Muuseum Vargamäel
Vetepere küla Järva vald Järvamaa 73416 
+372 5340 0637 (Info)
+372 5340 3461 (Grupid)
muuseum[ät]vargamae.ee