Programmid

Vargamäe toidud ja tegemised

Gruppidele, Täiskasvanutele

Tegevusprogramm, kus tutvutakse läbi aktiivse ja meelelahutusliku tegevuse „Tões ja õiguses“ toiduga seotud sündmustega ja kesk-eestlaste 19. sajandi toidukultuuriga Hansenite perekonna näitel. Tegevusprogramm hõlmab ringkäiku, tegevuslikke mänge, nuputamist ja liikumist.

120 min 13 € / inimene
Vanus 16+ 15-45 inimest

Talupere toit ja eluolu Tammsaare sünnikodu näitel

Gruppidele, Lastele, Peredele

Tegevusprogrammis tutvume läbi tegevuste ja mängude talupere eluoluga ja toidulauaga. Programmi aluseks on kirjanik Anton Hansen Tammsaare sünnikodu ja looming. Tutvume toitude ja joogiga, mida pandi toidulauale ja mida võttis karjalaps karja kaasa. Uurime, kuidas erinesid laste maiustused praegustest maiustustest ning millised olid lauakombed, toiduga seotud vahendid ja tooraine. Programm sisaldab isetegemist ja toiduampsu valmistamist.

120 min 10 € / inimene
Vanus 7+ 20-48 inimest

Vargamäe toidud ja noorte tegemised

Gruppidele, Gümnasistid, Noortele

Tegevusprogramm, kus tutvutakse läbi aktiivse ja meelelahutusliku tegevuse „Tões ja õiguses“ toiduga seotud sündmustega ja kesk-eestlaste 19. sajandi toidukultuuriga Hansenite perekonna näitel. Tegevusprogramm sisaldab ringkäiku, mänge, nuputamist ja liikumist.

45 min 10 € / inimene
15-45 inimest

Karjalaste mängud ja tegemised

Gruppidele, Lastele

Aktiivne programm sisaldab talupere eluolu tutvustust, lõbusaid karjalaste mänge ja käsitööd. Tutvume talupere liikmete rollidega, mängime käepäraste vahenditega ja valmistame oma kätega eseme. Peale programmi on võimalus kasutada kiigeplatsi, kus on grillimise võimalus (oma vahenditega) ning enne või pärast programmi jalutada Kodru rabas (5,2 km).

120 min 10 € / inimene
Vanus 7+ 20-48 inimest

Lõimumisprogramm

Gruppidele

Programmi eesmärk on eesti keelest erineva kodukeelega õpilastele tutvustada 19. sajandi taluelu ja A. H. Tammsaare sünnikodu. Tegevused on üles ehitatud kuulamisele, käelisele ja füüsilisele tegevusele. Programm toetab kultuuri-, väärtus-, sotsiaalset ja kodanikupädevust. Programm annab võimaluse eesti keelt teise keelena rääkivatele õpilastel viibida ja aktiivselt tegutsedes uusi teadmisi omandada Eesti kultuuriloos tähendusrikkas keskkonnas. Sisaldab: ringkäiku ja aktiivseid tegevusi, vanarahva mänge, talurahva töövahenditega tutvumist, toidutöötuba, töölehti.
Võimalus lisaks tellida giidiga rabamatk.

120 min 15 € / inimene
Vanus 7+ 15-45 inimest

Kirjanduslik pidusöök Vargamäe maiuspaladega

Firmadele, Gruppidele, Täiskasvanutele
Kulinaarne elamusprogramm, mis loob ajastutruu õhkkonna Järvamaa toidukultuuri tutvustamiseks "Tõe ja õiguse" ainetel. Programm on hariv, annab emotsioone ja teadmisi. Koosneb:
  • kuraatorituur, kus tutvustatakse ajastu toite ja toite Tammsaare loomingus (30 min)
  • pidusööki - 3käiguline lõuna on inspireeritud Tammsaare loomingust (60-90 min)
  • pidusöögi vahepala (30 min) - toiduteemalised küsimused ja mängud.
2-2,5 h 35 - 46 € / inimene
Vanus 16+ 15-55 inimest

Ühispakett Eesti Ringhäälingumuuseumiga. Kuuldemäng "Tõe ja õiguse" I osast

Gruppidele, Gümnasistid, Täiskasvanutele

Tammsaare muuseumis Vargamäel tutvustame kirjaniku sünnitalu ja 19. sajandi II poole olustikku. Räägime Vetepere küla sootaludes elanud inimeste saatustest, romaani "Tõde ja õigus" I osa  tegelaskujudest ning otsime paralleele kirjaniku sünnitalu ja selle lähiümbruse reaalse eluga (1,5 h).
Eesti Ringhäälingumuuseumis antakse ülevaade Raadioteatri ajaloost, kuulete näiteid kuuldemängudest ning salvestate lühikuuldemängu "Tõe ja õiguse" I osa põhjal, olles ise näitlejad, lavastajad ja helikujundajad. Valmis kuuldemäng jääb programmis osalejatele (1,5 h). Sõit ühest kohast teise kestab 45 minutit.

5 h 10 € / inimene
Vanus 16+ 20-45 inimest

Teeme ise teatrit

Gruppidele, Gümnasistid, Täiskasvanutele

Oleme romaani „Tõde ja õigus“ põhjal valminud ja Vargamäel mängitud etendustest välja valinud stseenid, mida programmis osalejad saavad üksteisele ette kanda. On nii tõsisemaid kui ka humoorikamaid tekste, mille abil kehastuda Andreseks, Pearuks, Krõõdaks, Mariks, Jussiks või mõneks teiseks tegelaseks.

30 - 45 min
Vanus 16+ alates 14 inimesest

Vihjemäng

Gümnasistid, Täiskasvanutele
„Tõest ja õigusest“ inspireeritud maastikumäng. Muuseumi territooriumil ringi liikudes tuleb kokku koguda 10 sõna, millest moodustub A.H. Tammsaare tsitaat. Sobib ekskursioonil kuuldu kinnistamiseks.
30 min
Vanus 16+ alates 14 inimesest

Vargamäe seitsmevõistlus

Gruppidele, Gümnasistid, Lastele, Põhikool, Täiskasvanutele
Teatevõistlus paneb proovile võistkonna osavuse ja koostöövalmiduse. Alade seas on näiteks looga alt läbi pugemine, kaelkookudega vee kandmine, muna kandmine.
20-30 min
Vanus 7+ alates 14 inimesest

Vanarahva jõulukombed

Gruppidele, Lastele, Täiskasvanutele
Tutvustame vanarahva jõulukombeid, mänge ja ennustusviise, väärtustades külastusgruppide koostegemist ja koosviibimist. Vanarahva jõulukommete tutvustamisel saavad osalised meisterdada, mängida ja ennustada. Kahetunnine programm annab teadmisi ja oskuseid teistmoodi jõulude tähistamiseks.
3.-21. detsember (2h)
Vanus 7+ 25-48 inimest

Pulmatraditsioonid Vargamäel

Pulmaprogramm sisaldab traditsiooniliste pulmakommetega tutvumist ning pruutpaari või pulmakülaliste proovile panekut. Pakutavate tegevuste hulgas on näiteks mitmesuguste talutööde proovimine, põlletamine, tanutamine, kiikumine. Pakume programmi vaid pulmalistele, pruutpaarile.

Programmid ja maksumus on kokkuleppel

Uudiskiri

Avatud

Sügis-talvel 15. septembrist 14. maini
K-P kell 10-15
Kevad-suvel 15. maist 14. septembrini
T-P kell 11-18
Riigipühadel on muuseum suletud.
23.02, 22.06, 23.12 ja 31.12 on muuseum avatud kella 14ni.

Piletihinnad

Täiskasvanule 5 €
Sooduspilet (õpilane, üliõpilane, pensionär)  4 €
Perepilet 10 €
Vaata täpsemat hinnakirja siit.

Kontakt

SA A.H. Tammsaare Muuseum Vargamäel
Vetepere küla Järva vald Järvamaa 73416 
+372 5340 0637 (Info)
+372 5340 3461 (Grupid)
muuseum[ät]vargamae.ee