Avalik teave

4. detsembril 2002. aastal moodustati Sihtasutus A. H. Tammsaare Muuseum Vargamäel. Sihtasutus tegutseb põhikirja alusel.
Sihtasutuse eesmärgid: uurida ja tutvustada A. H. Tammsaare loomingulist pärandit; luua tingimused kultuuriväärtuste taastamiseks, hoidmiseks, kogumiseks, uurimiseks ja säilitamiseks; võimaldada neid üldsusele teaduslikel, hariduslikel ja meelelahutuslikel eesmärkidel vahendada; korraldada kultuuriüritusi oma majandustegevuse, investeeringute ja ettevõtluse kaasamise ning toetuste ja annetuste kaudu; hallata ja arendada sihtasutuse kasutuses olevat vara.

Sihtasutusel on 5-liikmeline nõukogu ja 1-liikmeline juhatus.
Nõukogusse kuuluvad:
Valdur Krasavin, nõukogu esimees – Järva valla esindaja,
Aune Suve-Kütt – Järva valla esindaja,
Ründo Mülts – Järva valla esindaja,
Merju Künnapuu – Kultuuriministeeriumi esindaja,
Andres Paris – Rahandusministeeriumi esindaja.
Juhatusse kuulub (alates 01.09.2015): Reelika Räim.
Muuseumi kogud muis.ee

PROJEKTID:
2020 Leader projektitoetus. Projekti nimi: Järva-Madise kihelkonna traditsiooniliste esemete tutvustamine.

Soetasime Järva-Madise kihelkonna traditsioonilisi esemeid, mis aitavad tutvustada piirkonda ning Tammsaare muuseum Vargamäel kultuuri- ja ajaloopärandit. Projekti tulemusena valmisid kohalikku piirkonda / Järva-Madise kihelkonna traditsioone ja Eesti ühte olulisimat lugu: “Tõde ja õigust” tutvustavad käsitööesemed, mis parendavad võimalust tutvustada kohalikku kultuuri- ja ajaloopärandit.

Projekti kogumaksumus 10 156,80 € (KM), ilma KM-ta 8464 €

LEADER projektitoetus 7617,60 €

Selle pildi alt-atribuut on tühi. Failinimi on jap_leader-logo-300x65.jpg

2018
Kohaliku tegevusgrupi toetuse ja LEADER projektitoetusega uuendasime Tammsaare-Põhja talu õueala.
Projekti nimi: TAMMSAARE-PÕHJA TALU ÕUEALA TAASTAMINE

Tammsaare-Põhja taluaeda iseloomustavad nii 19. sajandi lõpp (isa Peeter Hanseni aeg) kui ka 20. sajandi algus (vend Augusti aeg). 1872 asusid Tammsaare–Põhja tallu elama Peeter ja Ann Hansen, kus möödus ka kirjaniku lapsepõlv. 1934  aastal ehitas August Hansen, talu pärija, taluõuele elumaja  ning elu kolis rehemajast elumajja. 19 sajandil iseloomustas Tammsaare-Põhja taluõue tubakas, saialill, kummel, lina, oli tikreid ja õunapuid. 20 sajandi alguses rajasid August Hansen ja tema poeg Edgar uue õunapuuaia, et müüa õunu veini- ja mahla tootjatele. Tekkis ka iluaed, kus kasvasid floksid, pojengid, tiigerliiliad, päevaliiliad, daaliad, mungalill, nartsissid, tulbid.

Projekti raames eemaldasime kuivanud, haigustunnustega ning ebasobivad puud, mis olid liiga suureks kasvanud ning häirisid õunapuuaias olevate taimede kasvutingimusi. Tegime korda muuseumi teeäärse maa-ala, mis oli võssa kasvanud ning kuhu olid jäänud suurte puude kännud. Ajaloolise tähtsusega õunapuudelt ja marjapõõsastelt võtsime pookeoksi ning istutame need sobival hetkel tagasi Tammsaare-Põhja taluõuele. Tasandasime maapinda,  külvasime ajastule omase muru, freesisime õuealal kännud. Taluõuele tegime ajaloolist ajastut arvestades ilu- ja maitsetaimede kasvukohad.

Projekti kogumaksumus 9 576 €
LEADER projektitoetus 8 618,4 €

2016
Projekti nimi: Vargamäe filmipäevad 2016-2018
Vargamäe filmipäevad toimusid koostöös Kinobuss MTÜga. Projekti tulemusel pakuti kogukonnale kvaliteetset, harivat ja mitmekülgset vaba aja veetmise võimalust ning populariseeriti filmikunsti kui ühte kultuuri valdkonda. Projekti lõpuks laienes osavõtjate silmaring väärtfilmide valikuga.
Projekti kogumaksumus 6794 €
LEADER projektitoetus 5000 €

A.H Tammsaare muuseum
Tammsaare luuletuse käsikiri

Uudiskiri

Avatud

Sügis-talvel 15. septembrist 14. maini
K-P kell 10-15
Kevad-suvel 15. maist 14. septembrini
T-P kell 11-18
Riigipühadel on muuseum suletud.

Piletihinnad

Täiskasvanule 5 €
Sooduspilet (õpilane, üliõpilane, pensionär)  4 €
Perepilet 10 €
Vaata täpsemat hinnakirja siit.

Kontakt

SA A.H. Tammsaare Muuseum Vargamäel
Vetepere küla Järva vald Järvamaa 73416 
+372 5340 0637 (Info)
+372 5340 3461 (Grupid)
muuseum[ät]vargamae.ee