Info õpetajale

Igal aastal korraldame muuseumis erinevaid sündmusi, millest on ka kooliõpilastel huvitav osa võtta. Lastekaitsepäevad pakuvad huvitavaid tegevusi algklassilastele. Tammsaare mälestuspäeval on kindlasti huvitav osaleda Tammsaare-huvilisel gümnaasiuminoorel. Kodu-uurimispäevadest on muuhulgas osa võtnud põhikooli õpilased.

Vargamäe 2021
Uus programm/muuseumitund „Surma jälg „Tões ja õiguses““. Aastanäituse „Surma tõde ja elu õigus“ juurde loodud programm on mõeldud gümnaasiumiõpilastele. Rühmatööna analüüsitakse „Tõe ja õiguse“ tegelaste hingeelu ning tõstatatakse elulisi küsimusi: mis on inimese meelel enne surma, kuidas mõjutab surm mahajääjaid. Räägime sellest, milliseid sündmuste ahelaid käivitab ühes teoses surm ja surmast kui loomingulisest inspiratsiooniallikast. Muuseumitunni kestus: 40 minutit. Maksumus: 1,5 € / õpilane. Ilma ringkäiguta tellides: 5 € / õpilane.

Vargamäe kevad 2020
Armas õpetaja, lapsevanem, õpilane, hariduse toetaja! Aitäh sulle tehtud töö eest. Jagame siin lehele materjali, mida on hea kasutada õppetöö läbiviimisel kaugõppena. Siin on lehti, mis on seotud talueluga, ajalooga, loodusega ja kirjandusega.

Muuseumi oma materjal:
1. Artikkel. “”Tõde ja õigus”- film, raamat ja päriselu”
2. A.H. Tammsaare lühijutt “Tähtis päev”
3. Artikkel. “Tammsaare-Põhja talust Vargamäe muuseumiks”
Lehti internetist:
1. “Tõe ja õiguse” maailm. https://identiteet.haridusekraanil.ee/ 
2. “Seltsimees lapse” maailm, Stalini aeg. https://ajalugu.haridusekraanil.ee/
3. “Fred Jüssi. Olemise ilu.”, Loodus. https://loodus.haridusekraanil.ee/
4. Hääled Tammsaare lapsepõlvest. Youtubest.
5. “Tõde ja õigus” piltromaan: Vargamäe talutööd. Youtubest.
6. Tammsaare ja kino.

TÖÖLEHED:
Koostöös Järvamaa emakeele ja kirjandus õpetajatega valmisid 2017ndal aastal töölehed, mida õpilased muuseumis iseseisvalt täita saavad. Töölehed on erinevatele vanuserühmadele, 5.-8. klass, 9.-12. klass, ning  õpetaja saab valida vastavalt sellele, milline on muuseumi külastamise eesmärk ning õpilaste tase. Küsimused koostasid Jüri Kaugerand, Janne Palu, Averonika Beekmann ja Anne Kivimäe.

Tööleht 5.-8. klass
Tööleht 9.-12. klass
Seminar A.H. Tammsaare romaani “Tõe ja õiguse” kohta. Seminari saab muuseumis läbi viia karjatallis asuvas õppeklassis.

Vargamäe aastal 2019
2019ndal aastal on meil kavas kaks põnevat ja harivat seminari. 13. aprillil toimub kevadseminar “Veart mua”, kus tuleb vaatluse alla maaomandi suhte kujunemine Tammsaare väljamäe näitel ning 24. oktoobril toimub sügisseminar, kus vaatluse all on eesti kelle kujunemine ja areng tänapäevani.

Teater tuli taas Vargamäele. Koostöös Paide Teatriga pakkusime kooliõpilastele mõeldud etendust “Kuidas kaevata kraavi?”. Etendust pakume kevadel ja sügisel, ettetellimisega. Selleks aastaks on kõik etendused väljamüüdud.

Vargamäe aastal 2018
2018. aasta on pühendatud sünnipäevadele – tänavu möödub 140 aastat kirjanik Anton Hansen Tammsaare sünnist ja 100 aastat Eesti Vabariigi sünnist. Selle tähistamiseks kutsume koole ja klasse veetma terve päev Vargamäel. Koostöös Rummusaare Puhkekeskusega pakume seikluslikku ja kirjanduslikku ööbimisega klassiekskursiooni, täpsem info lisandub peatselt. Ekskursioonidele pakub lisaväärtus uudne näitus “Igale ühele oma Tammsaare”, kus on haaratud kõik meeled: kompimine, maitsmine, haistmine, nägemine, kuulmine. Huvitavaid fakte leidub igas vanuses õpilastele. Vaata lisaks: näitus: “Igale ühele oma Tammsaare”.

A.H Tammsaare muuseum
Näitus "Tõde ja õigus. Tõsielulisest tagapõhjast.". Foto: Ants Leppoja
Paide Teater "motivatsioonikoolitus: Kuidas kaevata kraavi?", 2019. Foto: Paide Teater
Kiigeplats

Uudiskiri

Avatud

Sügis-talvel 15. septembrist 14. maini
K-P kell 10-15
Kevad-suvel 15. maist 14. septembrini
T-P kell 11-18
Riigipühadel on muuseum suletud.

Piletihinnad

Täiskasvanule 5 €
Sooduspilet (õpilane, üliõpilane, pensionär)  4 €
Perepilet 10 €
Vaata täpsemat hinnakirja siit.

Kontakt

SA A.H. Tammsaare Muuseum Vargamäel
Vetepere küla Järva vald Järvamaa 73416 
+372 5340 0637 (Info)
+372 5340 3461 (Grupid)
muuseum[ät]vargamae.ee