Muuseumiroti hariduse edendajaks nomineeritud „Tähtteose kiirkursus“ on üleval ka opiq.ee keskkonnas

Emakeelenädalal 2021 tõi Eesti Kirjanike Muuseumide Ühingu avalikkuse ette mängulised videod tuntud ja vähemtuntud eesti kirjandusteostest.

Videote eesmärk on animeeritud klippidega anda lühiülevaade meie klassikute tippteostest ning tuua välja ka avastamata pärle, mis võiksid pälvida rohkem tähelepanu.

„„Tähtteoste kiirkursuse“ idee sündis soovist tuua kirjandusklassika digiajastusse, aga mitte ainult digiteeritud tekstina, vaid juba koos taustainfo, tõlgenduste ja köitva visuaaliga,“ sõnas Eesti Kirjanike Muuseumide Ühingu juhatuse esimees Maarja Vaino.

Videode materjali panid koostööprojektina kokku 11 kirjanike muuseumit, vaatluse all on 19 kirjandusteost. Projekti rahastas Eesti Kultuuriministeerium.

„Videod on võimalus luua tihedam seos muuseumide ja kooliõppe vahel – pakume omapoolse teadmise, mida saab kasutada lisamaterjalidena koolitundides ja iseseisval õppimisel,“ avab Maarja Vaino projekti eesmärke. „Aga kindlasti tahame jõuda ka tavainimeseni, uudne vaatenurk teostele värskendab suhet kirjandusklassikaga.“

Nüüd on „Tähtteose kiirkursus“ seda eesmärki täitmas ka Opiq.ee keskkonnas, kus iga video juures on eraldi ülesanne: ristsõnad või lünktekst.

„Opiqusse üles pandud videod ja ülesanded on suurepärane lisamaterjal kirjanduse õpetajate jaoks,“ sõnas videote Opiq.ee keskkonda viimise eestvedaja Triin Nagel. “Kuna video juurde loodud ülesanne on olemas nii õpikuosas kui ka ülesannetekogus, saab õpetaja materjali kasutada ka kodutööna või kaugõppe tunnitööna.“

Õpilase tulemuse arvutab programm ise välja.

Keskkonnas on ülesanded Betti Alver, J. V. Jannseni, Lydia Koidula, Fr. R. Kreutzwaldi, Juhan Liivi, Oskar Lutsu, A. H. Tammsaare, Fr. Tuglase, Marie Underi, Mati Undi, Eduard Vilde kohta.

Eesti Kirjanike Muuseumide Ühingu projekt “Tähtteose kiirkursus” on esitatud muuseumihariduse edendaja kategoorias Eesti muuseumide aastaauhindadele. Muuseumirottide laureaadid selguvad 28. jaanuaril 2022 Eesti Maanteemuuseumis Põlvamaal.

„Tähtteose kiirkursus“ on avaldatud Võru Instituudi kirjastuse alt ning see on kõigile kasutajatele tasuta.

 „Tähtteose kiirkursus“ opiq.ee varamus: https://www.opiq.ee/Kit/Details/409

A.H Tammsaare muuseum

Uudiskiri

Avatud

Sügis-talvel 15. septembrist 14. maini
K-P kell 10-15
Kevad-suvel 15. maist 14. septembrini
T-P kell 11-18
Riigipühadel ja 31.12 on muuseum suletud.
23.02, 23.12 kella 13ni, 22.06 kella 14ni

Piletihinnad

Täiskasvanule 6 €
Sooduspilet (õpilane, üliõpilane, pensionär)  5 €
Perepilet 12 €
Vaata täpsemat hinnakirja siit.

Kontakt

SA A.H. Tammsaare Muuseum Vargamäel
Vetepere küla Järva vald Järvamaa 73416 
+372 5340 0637 (Info)
+372 5340 3461 (Grupid)
muuseum[ät]vargamae.ee