Vargamäe muuseum kaasas kohalikke kokandushuvilisi noori

Kas teadsid, et muuseumis on toiduteemaline aastanäitus? Ja toit on teemaks ka meie maakonnas – Järvamaa on aasta toidupiirkond. See kõik tõi kaasa soovi kaasata kohalikke kokandushuvilisi noori.

Ühendasime jõud Järva vallaraamatukogu ja Albu noortekeskusega ning lõime projekti “Kokandushuviliste noorte kaasamine”. Juulist septembrini kestnud projekti vältel külastasid noored Tammsaare muuseumit Vargamäel, Järva vallaraamatukogu (Albu raamatukogu), peeti kohvikuid, tehti ühiskokkamisi ja osaleti kokk Kadi Truusi (Emmeliine toidutuba) töötoas. Projekti toetas Eesti raamatukoguhoidjate ühing ja EV Kultuuriministeerium.

Noored said uusi teadmisi kirjandusest, pärimusest ja toidust ning jagati praktilisi oskuseid kohviku pidamisest ja retseptide loomisest. Õpiti tundma tooraineid piim ja teravili ja leidma piimale taimseid alternatiive. Tutvuti raamatukogus pakutavate nii vanemate kui uuemate kokaraamatutega ja saadi nõu raamatukoguhoidjalt. Kokk Kadi jagas õpetussõnu kohviku pidamisest ja serveerimisest ning Tammsaare muuseumis Vargamäel tutvuti talutoiduga ja toiduga kirjanduses. Rõõm oli kaasata noori, nende huvi toetada ja näha, et projekt meeldis noortele. Aitäh koostööpartneritele ja projekti toetajatele! Järgmiste projektideni.

Kui soovid ka noori kaasata, siis uuri ERÜ projektikonkurssi “Raamatukogud-muuseumid-noored”.

A.H Tammsaare muuseum

Uudiskiri

Avatud

Sügis-talvel 15. septembrist 14. maini
K-P kell 10-15
Kevad-suvel 15. maist 14. septembrini
T-P kell 11-18
Riigipühadel ja 31.12 on muuseum suletud.
23.02, 23.12 kella 13ni, 22.06 kella 14ni

Piletihinnad

Täiskasvanule 6 €
Sooduspilet (õpilane, üliõpilane, pensionär)  5 €
Perepilet 12 €
Vaata täpsemat hinnakirja siit.

Kontakt

SA A.H. Tammsaare Muuseum Vargamäel
Vetepere küla Järva vald Järvamaa 73416 
+372 5340 0637 (Info)
+372 5340 3461 (Grupid)
muuseum[ät]vargamae.ee