6. august 2022

Aastanäituse kuraatorituur ja maitsev piknikukorv

Osale aastanäituse “Täissöönul pole isu ja nälginul pole toitu” kuraatorituuril. 
4.06, 2.07, 6.08 kell 13

Suvekuudel pakume suurepärast võimalust ühendada muuseumikülastus kuraatorituuriga ja pidada muuseumis koos perega ja sõpradega pikniku. 

Muuseumi tänavune aastanäitus „Täissöönul pole isu ja nälginul pole toitu“ on samuti pühendatud toidule ning piilub Tammsaare raamatutegelaste kööki. Näitus on saanud ainest kirjaniku lühijuttudest ja suurteostest, sealhulgas „Tõde ja õigus“ osadest, „Ma armastasin sakslast“, „Elu ja armastus“ ning „Põrgupõhja vanapagan“. 

Tammsaare on toidu kaudu kirjeldanud armunälga ja armastust, rõõmu ja kurbust, lootust ja lootusetust. Tema tegelasi leiab einestamas kõrtsidest, söögimajadest ja kohvikutest. Toitu hangitakse turult, metsast, jõest ja kasvatatakse ise. Koos oma tegelastega kannatab Tammsaare närivat nälga, aga katab ka rikkalikult roogi täis kuhjatud pidulaudu, mille põhjus lauas istujates isutust tekitab. Eks öelnud Tammsaare põhjusega, et täissöönul pole isu ja nälginul toitu, hädas on mõlemad.

Sel suvel ja vaid valitud päevadel avaneb muuseumi külastajatele võimalus tellida näituse kuraatoritunni kõrvale piknikukorvi, kust leiab Tammsaare raamatutes käsitletud toidud. Piknikukorve saab ette tellida muuseum@vargamae.ee ning need on kokku pannud Järvamaa kokk Kadi Truus. Muuseumi kuraator Siirilt saad ka teada, mida tarvitas kirjaniku isa Peeter Hansen (romaanis Andres) hommikuti enne sööki. See pidi tagama hea söögiisu. Miks on piknikukotis napooleon jt toidud? Miks ei peetud Tammsaare sünnikodus kanu? Põnevate faktidega rikastatud kuraatoritund kestab 1 h.

Vihmase ilma korral saab kasutada muuseumi karjatalli ja varjualuseid.

MENÜÜ

SOOLANE
Odrakruubisalat topsis (vegan)
koostisosad: odrakruubid, kirsstomatid, paprika, marineeritud kurk, punane sibul, oliivõli, Dijoni sinep, sool, pipar, maitseroheline

Käsitöö leival seaprae lõigud või läätsepasteet idudega (vegan) koostisosad: juuretis, rukkijahu, nisujahu, köömned, sealiha, läätsed, küüslauk, pipar, sool, sidrunimahl, päikesekuivatatud tomat, oliiviõli, lutserni idud

Imelised hapud kurgid (vegan) koostisosad: kurk, sool, küüslauk, mustsõstralehed, till

MAGUS JA JOOGIPOOLIS

Puuviljad (vegan) maasikad, viinamarjad

Napooleon koostisosad: nisujahu, või, muna, hapukoor, suhkur

Pääsküla pruulikoja käsitöökali

Piknikukorv kahele maksab 49 €, ühele 27 €.
Kirjapanek: muuseum@vargamae.ee.


A.H Tammsaare muuseum

Uudiskiri

Avatud

Sügis-talvel 15. septembrist 14. maini
K-P kell 10-15
Kevad-suvel 15. maist 14. septembrini
T-P kell 11-18
Riigipühadel ja 31.12 on muuseum suletud.
23.02, 23.12 kella 13ni, 22.06 kella 14ni

Piletihinnad

Täiskasvanule 5 €
Sooduspilet (õpilane, üliõpilane, pensionär)  4 €
Perepilet 10 €
Vaata täpsemat hinnakirja siit.

Kontakt

SA A.H. Tammsaare Muuseum Vargamäel
Vetepere küla Järva vald Järvamaa 73416 
+372 5340 0637 (Info)
+372 5340 3461 (Grupid)
muuseum[ät]vargamae.ee